İade ve Geri ödeme

İADE ŞARTLARI

Proforma.com.tr, online alışverişte koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesini hedefler.
Kargolarınız 200 tl üzeri alışverişlerinizde ücretsizdir.

Kargo: Siparişleriniz anlaşmalı kargo firması ile 200 tl üzeri ise ücretsiz gönderilir. Siparişleriniz kayıtlı teslimat adresinize kargo ile 7 iş günü içerisinde gönderilecektir. Siparişinizi vermeden önce teslimat adresinizi lütfen kontrol ediniz.

İlgili mevzuat uyarınca; Hizmet sağlayıcılar (posta-kargo firmaları) tarafından, posta gönderilerinin alıcıya teslimi aşamasında; asgari olarak; teslim alanın, adı-soyadı, TC kimlik numarası (yabancı uyruklular için pasaport numarası, uluslararası geçerliliği olan muadili belgenin numarası veya TC yetkili mercilerince verilmiş kimliği tespite yarayan belge numarası) kayıt altına alınır ve gerektiğinde ilgili mercilere sunmak üzere gizliliği sağlanarak en az iki yıl süreyle saklanır. Alıcının kimlik bilgilerini vermek istememesi durumunda gönderi teslim edilmez, göndericisine iade edilir.

Ücretli iade Kargosu: Sitemizden yapılan 200 TL altındaki alımlarda kargo ücreti alıcı tarafından karşılanacaktır. Firmamız kesinlikle kargo bedellerinden sorumlu olmayacaktır. Ücret alıcı gönderilen kargolar teslim alınmayacaktır.

Ücretsiz İade Kargosu: Sitemizden yapılan 200 TL üzeri alışverişlerde satın aldığınız ürün veya ürünleri iade etmek istiyorsanız, 30 gün içerisinde anlaşmalı kargo ile ücretsiz gönderebilirsiniz.

30 gün içerisinde iade hakkı: İade etmek istediğiniz ürünleri, iade formunu (sipariş paketinin içinde) doldurarak, siparişi teslim aldığınız tarihten itibaren 30 gün içerisinde ürünle birlikte geri gönderebilirsiniz. Ürünlerin iade edilebilmesi için iade koşullarına uyması gerekmektedir.

Geri ödemeler: İade ettiğiniz ürünler iade şartlarına uyduğu takdirde, Proforma geri ödemeleri 3 iş günü içerisinde bankaya iletmektedir. İade edilen tutarın kredi kartlarına yansıma süresi ortalama 1-3 iş günü iken banka kartlarında bu süreç daha da uzayabilmektedir. Banka uygulamaları gereği, taksitli gerçekleştirilen işlemler aynı şekilde taksitli olarak iade edilmektedir. 

İade  Adresi: Proforma Elektronik İnternet mağazacılık Tekstil imalat san. tic.ltd.şti Emir Sultan mah. Gaziler cad. 478/d Yenişehir iş merkezi Konak/İzmir
Destek için info@proforma.com.tr  adresine e-posta gönderebilirsiniz veya 0232 458 9191 numaralı telefonu arayarak firmamızla iletişime geçebilirsiniz.